List do rodziców

Szanowni opiekunowie prawni, drodzy rodzice!

W dniu 1 września 2020 roku nastąpi długo oczekiwany przez wszystkich powrót dzieci do szkół.

W trosce o dobro Nas wszystkich pragnę podzielić się z Państwem ważnymi informacjami związanymi z tym trudnym dla nas wszystkich czasem. Musimy wspólnie przygotować dzieci na powrót do przedszkola w innej rzeczywistości. Z wiadomych powodów nie będzie to "płynna kontynuacja" codziennego życia przedszkolnego. Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego niesie ze sobą wiele ograniczeń, które może być dzieciom trudno zaakceptować. Tłumaczmy dziecku dlaczego tak się dzieje, wspólnie szukajmy rozwiązań i kompromisów. Największym wsparciem dla dziecka jest rodzic. Większość trudnych sytuacji i emocji jesteście w stanie wspólnie opanować.

Zapoznajcie się z naszym regulaminem, który opisuje, jak będzie wyglądać życie w przedszkolu jako przestrzeni publicznej, jakie zasady musimy stosować i wyjaśnijcie to swojemu dziecku. Wiele już nauczyły się w ostatnich miesiącach. Mówcie, że to ważne, że daje ochronę im i innym osobom, że potrafią, że nie trzeba się bać. Sami dajcie im przykład i nie lekceważcie nakazów.

Przygotujcie dziecko do tych wszystkich „innowacji”, z którymi spotka się od 1 września w nowej rzeczywistości przedszkolnej, aby powrót do przedszkola udał się jak najlepiej.

Na koniec ważny apel:

Jeżeli Państwa dziecko wykazuje w domu objawy choroby (gorączka, kaszel, nudności lub ogólne osłabienie fizyczne) zachęcamy, aby zostawić dziecko w domu dla ogólnego bezpieczeństwa wszystkich (chorego dziecka, innych uczniów, nauczycieli, obsługi przedszkola) oraz skorzystać z pilnej konsultacji z lekarzem.

Z góry dziękuję za wsparcie i współpracę!

Z serdecznymi pozdrowieniami.

Alicja Listek