Witamy w dziale galeria naszego Przedszkola

Projekt - ABC Małego Konsumenta w Żabkach

ABC Małego Konsumenta ? projekt edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym

Projekt edukacyjny ABC Małego Konsumenta realizowany jest przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, nauczycieli przedszkolnych, edukatorów i rodziców. Wpisuje się w założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz polityki oświatowej w zakresie wsparcia dzieci w zrozumieniu dynamicznie zmieniającego się otoczenia i rozwoju kompetencji kluczowych, niezbędnych do świadomego i odpowiedzialnego udziału w życiu społecznym.

Celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z najważniejszymi pojęciami: konsument, paragon, reklamacja, przemyślane zakupy.

W trakcie realizacji projektu realizowane są scenariusze ?Jestem małym konsumentem? oraz ?Robimy przemyślane zakupy?. Dodatkowo organizowane są zajęcia z kodowania ?Kupujemy to co dobre?, zabawy tematyczne ?W sklep? oraz wycieczkę do sklepu, gdzie dzieci weryfikują swoją wiedzę i nabywają określone umiejętności. Przeprowadzany jest też konkurs plastyczny o tematyce konsumenckiej.

Dużym powodzeniem podczas realizacji projektu cieszą się gry multimedialne przygotowane specjalnie dla najmłodszych: ?Sklepowe memo? i ?Na zakupach?, które dostępne są na stronie https://malykonsument.uokik.gov.pl/. Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymują dyplom oraz upominek w postaci notesika z listą zakupów.