Ochrona małoletnich

Standardy  ochrony małoletnich przed krzywdzeniem

w Przedszkolu Publicznym nr 33 w Szczecinie

Wstęp

Dobro i bezpieczeństwo dzieci w Przedszkolu nr 33  w Szczecinie są priorytetem wszelkich działań podejmowanych przez pracowników Przedszkola na rzecz dzieci. Pracownik Przedszkola traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Realizując zadania Przedszkola, działa w ramach obowiązującego prawa, obowiązujących w nim przepisów wewnętrznych oraz w ramach posiadanych kompetencji. Niedopuszczalne jest, by pracownik Przedszkola stosował wobec dziecka jakiekolwiek formy przemocy.

Niniejszy system ochrony dzieci przed krzywdzeniem określa procedury interwencji, działania profilaktyczne, edukacyjne, zasady zapobiegania krzywdzeniu dzieci, a w sytuacji gdy do krzywdzenia doszło – określa zasady zmniejszenia rozmiaru jego skutków poprzez prawidłową i efektywną pomoc dziecku oraz wskazuje odpowiedzialność osób zatrudnionych w Przedszkolu za bezpieczeństwo dzieci do niego uczęszczających.

Niniejsze Standardy ochrony małoletnich przed krzywdzeniem są szeroko promowane wśród całego personelu, rodziców i dzieci uczęszczających do Przedszkola.

Dzieci zapoznawane są z powyższą problematyką poprzez działania edukacyjne prowadzone przez nauczycieli. Standardy umieszczono także na stronie internetowej przedszkola.

Cała treść dokumentu znajduje się pod poniższym linkiem: